The Art of Laser Dentistry at Your Services

ציפוי קומפוזיט

יש טיפולי שיניים, כדוגמת ציפוי קומפוזיט, שמציעים פתרון לנזקים קלים, כמו גם למרווחים שבין השיניים. כאשר נערך טיפול שיניים זה "בכובע" של טיפול לצרכים קוסמטיים בלבד, צריך למצוא את המרפאה המאוד ספציפית, כדוגמת זו המוצגת בסוף המאמר.

מה זה בכלל הטיפול של ציפוי קומפוזיט לשיניים?

כשמדברים על טיפול לשיניים של ציפוי קומפוזיט, צריך להבין מה זה בכלל החומר שנקרא קומפוזיט. ובכן, עסקינן אודות חומר שמשמש לשם ציפוי השיניים. בעצם מדובר בסוג של חומר מרוכז, אשר מפיקים אותו במקור משרף. השימושים הם נרחבים, למעט ציפוי לשיניים, הוא משמש לשם מילוי השיניים. מבולבלים? כבר נסביר הכול. החומר שאותו מדביקים באופן ישיר על השיניים, בעוד השכבה שמשתמשים בה היא דקה ביותר. העובי הממוצע של ציפוי קומפוזיט נאמד בשתי עשיריות מילימטרים ועד לכדי מילימטר אחד, במרבית מן המצבים. מדובר אודות ציפוי מאוד עמיד, שלא עשוי להיסדק ממקומו הטבעי בקלות. מפאת זאת, השימוש בחומר זה עם שן מקדימה הוא שכיח ביותר. יש הרבה לקוחות, שמגיעים למרפאות שיניים, עם שן חצויה, סדוקה או לחלופין שן שבורה. מצב שכזה יכול להיות מטריד במיוחד משום שהנראות החיצונית של המטופל לוקה בחסר. ולפיכך, הטיפול הזה מאפשר קבלה מראה מושלם, בעודו מהיר ופשוט.

מה היתרונות הבולטים של ציפוי קומפוזיט לשיניים?

יש הרבה יתרונות בולטים, שמאפיינים את הטיפול בשיניים של ציפוי קומפוזיט מפאת אילוצי המערכת, נביא בפניכם את היתרונות הכי ניכרים. כלעיל טיפול שיניים זה עשוי להתבצע, לרוב, תוך כדי ביקור בודד אצל מרפאת השיניים. מדובר על דרך טיפול מאוד אפקטיבית ולאלתר, לטיפול בפגמים אסתטיים מזעריים. כמו כן, עסקינן אודות תהליך שאיננו פולשני. ביחד עם כל האפשרויות שיש כיום, כגון – ציפויים או כתרים, מסירים חלק מהשן לעד. על מנת ליישם את תהליך הציפוי, צריך "לחספס" את השן, על מנת לסייע לשרף להתחבר. משמעות הנאמר – המבנה של השן נותר בשלמותו. מדובר אודות הליך שאינו מסב לנזק נוסף לשיני המטופלים. הוא נועד בעיקר, כאמור לעיל, לשם שיפור המראה הקוסמטי, ולשם קבלת החיוך האולטימטיבי.עסקינן אודות הליך, שעשוי להוות אלטרנטיבה הרבה פחות יקרה, מכתרים למשל. מה שנדרש מהמטופלים הוא לצחצח באופן קבוע את שיניהם, בוקר וערב, ולשמור על היגיינת פה במיטבה. זהו טיפול שיכול להחזיק מעמד להרבה שנים קדימה.

איך ההליך של ציפוי קומפוזיט לשיניים עשוי לעבוד במקביל להלבנת שיניים?

טיפול השיניים, בדמות של ציפוי קומפוזיט, עשוי לעבוד במקביל לטיפול הלבנה של שיניים. מדובר אודות טיפול שעשוי להוות מענה מושלם אף לשיניים עם כתמים, ולסתימות מרובות ובולטות. אפשר לעשות בו שימוש לצד טיפולי הלבנת שיניים, על מנת לסייע למטופל להשיג חיוך מנצח, כפי שהיה לו לפני שהתחילו כל הבעיות.

כיצד עובד כל ההליך של ציפוי קומפוזיט לשיניים?

על השאלה החשובה – "כיצד עובד כל ההליך של טיפול שיניים בדמות של ציפוי קומפוזיט?" , נשיב מיד. מדובר אודות הליך שאותו מבצעים בתהליך מדויק ויסודי. קודם כל, רופא השיניים מבצע טיפול עמוק של ניקיון, של חלל הפה והשיניים, שעליהן אמור להתבצע הליך הציפוי. כבר עתה, רופא השיניים מוודא מלכתחילה מה הצבע הטבעי של שיני המטופל, איך להתאים את ציפוי השיניים לשיניים הקרובות לה, ומה מבנה השיניים – כל זה על מנת לקבל נראות אסתטית יותר של פי המטופל. בשלב הבא, רופא השיניים יעבוד בסמיכות למטופל בבחירה של צבע הציפוי, באופן הזה שיתאים לשיניים הטבעיות באופן אופטימלי. אחר כך, רופא השיניים יערוך אלחוש של חלל הפה, במקום שרק הוא מיועד לביצוע הטיפול שיניים. מיד בתום כל זאת, השיניים יהיו מוכנות לשם ביצוע הטיפול האמור, ולהנחה של ציפוי הקומפוזיט. בסוף כל השלבים הללו, על רופא השיניים לוודא את האסתטיות, כמו גם את העמידות, של השיניים שבהן מתבצע ההליך הזה.

מה עדיף - ציפוי קומפוזיט לשיניים או ציפוי חרסינה לשיניים?

על פניו מדובר בשאלה חשובה ביותר – "מה עדיף - ציפוי קומפוזיט לשיניים, או שמא ציפוי חרסינה לשיניים"? ובכן, נתחיל בעובדות. שני הטיפולים גם יחד מספקים בדיוק את אותה התוצאה, ושניהם מבוצעים לשם מטרה זהה, אך למרות הנאמר, הם שונים זה מזה. כל אחת משיטות הטיפול טומנת בחובה סגולות או מגרעות, כאשר ההבדל המרכזי מתבטא בתוצאה שאליה שואפים להגיע. בציפוי קומפוזיט, ניתן לבצע תיקונים קלים, באופן יחסי. באם נדרש לחדש או לתקן את הנראות של השיניים, ציפוי זה מאפשר לבצע גם תיקונים נקודתיים, שמייתרים את ההחלפה של כל הציפוי. כמו כן, מדובר אודות טיפול מאוד רגיש לשינויי צבע וכן לפיגמנטציה במזון או במשקאות, כמו של רגישות השיניים שמשנות את הצבע שלהן עם חלוף הזמן. מאידך, בתרחיש של ציפוי חרסינה לשיניים, מחויבת החלפה שלמה של הציפוי, אף באם מתכוונים רק לתקן באופן נקודתי, בשל בעיות של סדיקת או שחיקת הציפוי. בנוסף לכך, מדובר אודות ציפוי שיותר עמיד בפני כתמים, אך תג המחיר שלו גבוה יותר. וניפרד עם התובנות,כל מרפאת שיניים רשאית לתמחר את הטיפול שיניים של ציפוי קומפוזיט כאוות נפשה. התמחור נעשה על פי רוב בהתאם לכמה משתנים, כמו למשל – שנות הניסון של רופא השיניים, כמות השיניים שבהן נדרש לבצע את ההליך, השם והמוניטין של מרפאת השיניים, המצב הכללי של השיניים, והיקף התהליך. אצלנו, במרפאת השיניים Kofman Dental Clinic, באים לקראת המטופלים שלנו, ומכיוון שבלאו הכי מדובר על טיפול שהרבה יותר זול, בהשוואה לטיפולי ציפויים אחרים, אנו עושים עוד מאמץ, ומאפשרים הנחות ומבצעים, הרשמה דרך האתר מזכה בעוד יתרון של מחיר מופחת, וכיוצא בכך.